-částečně pozastavuji-


Duben 2010

Taoismus- 3.díl

28. dubna 2010 v 19:12 | Nanami-chan |  Japonsko
V poslední době u nás došlo k masovému studiu východní filozofie, získali jsme spoustu informací, ve kterých se neumíme orientovat a které neumíme použít.
Bez znalostí podstaty je praktikujeme, aniž bychom si uvědomili, že východní kultura je ve své podstatě jiná než západní.
Musíme si najit svou vlastní cestu, jak využít těchto poznatků a zkušeností východní filozofie s respektováním tradic a reality našeho života. Respektovat přitom reálné změny v našem životě. Učitelé, kteří přišli z východu, často neznají náš styl života a naší mentalitu.
Učí nás podrobně své východní kultuře, tradicím i různým náboženstvím, které nám těžko pomohou řešit naše reálné životní a zdravotní problémy.
Neznají co je to závislost na jiných lidech nebo věcech. Proč máme strach a dlouhodobý stres z nepodstatných věcí. Často se trápíme pro věci, které ani neovlivňují náš život. Sami si tím podlamujeme své zdraví. Proč ničenu nevěříme a u ničeho, i když je to pro nás podstatné, nevydržíme. Často se vymlouváme, že za to nemůžeme my a všichni Vám jen ubližují a nikdo Vás nemá rád. Všem se daří jen Vám ne. Máme-li problémy, jdeme se poradit s kartářem, léčitelem a stáváme se na nich závislí. Vůbec se nesnažíme sami si věci řešit. Měli bychom se snažit sami sebe lépe poznat a hledat příčiny našich neúspěchů v sobě. Věnovat větší pozornost a více času svému zdraví a rozvoji vlastní osobnosti s využitím našich osobních zkušeností. Ocitáme se často ve stresu, protože neznáme pravidla života ve společnosti a přírodní zákonitosti.
Taková pravidla nám dává Tao a ta nás osvobodí od stresu, ale ne od strachu. Tento strach je často zakotven v našem podvědomí, které zrcadlí naše životní zkušenosti a zdravotní stav. Můžeme si pomoci sami rozborem našeho vnitřního stavu.

Charakteristika osmi principů Tao.
1. Filozofie Tao nám odhaluje logiku, jíž podléhá vývoj našeho života a osudu. S využitím znalostí pojmů vědomí a podvědomí, minulost, přítomnost a budoucnost a sestavením osobního plánu, odstraníme staré návyky, závislosti a problémy. Obnovením síly našeho instinktu a intuice posílíme naší vůli, sebevědomí a sebedůvěru. Ukazuje nám jak dosáhnout svých cílů a dlouhověkosti. Duševní rozvoj bez neustálého zájmu o své zdrávi nevede k harmonizaci těla a duše. Tao představuje řadu pouček, jimiž se můžeme řídit individuálně, abychom dosáhli úspěchu. Spočívá na poznání obecně platných zákonitostí, jež jsou sice skryty, ale projevují se vždy a všude. Nabízí nám podrobné informace o metodách vhodných k vedení a stimulaci společenského a individuálního osobního vývoje.

2. Tao vnitřní cviky pro zdraví vycházející z chovaní různých zvířat, směrové cviky, cviky zvěrokruhu a cviky posilující nervovou soustavu. Velmi důležité je u těchto cviku technika dýchání. Jedná se o hluboký nádech do plných plic a při dlouhém výdechu se napnou cvaly a vesmírná energie proudí prostřednictvím čaker do jednotlivých žláz. Sestava vnitřních cviků, které pomocí správného dýchání podporují proudění vesmírné energie v našem těle. Tato energie svou vibrací posiluje všechny vnitřní orgány a celou naší nervovou soustavu. Stabilizuje zdraví, působí preventivně proti všem chorobám a léčí naše nemocné orgány. Obnovuje sílu našeho instinktu a intuice a prodlužuje naše mládí. Posiluje naší vůli, sebevědomí, sebedůvěru a prodlužuje lidský život. Jsou opakem fyzických tělesných cviků a různých sportů, které nám dávají tělesnou krásu, ale často nám zatěžují chod vnitřních orgánů a narušují jejich jemnou činnost. Teprve využíváním obou těchto systémů, lze dosáhnout dokonalé harmonie našeho těla i duše. Jednoduchý systém denních dýchacích cvičení plný nádech a dlouhý výdech je základem "vnitřních cviků" navozující vzájemnou harmonie mezi jin a jang a tím udržují zdraví v organizmu, posilují tělo i duši. Vibrační meditace manter nám nejenom pročisťuje čakry a posiluje vnitřní organy, ale hlavně se učíme plnému nádechu a dlouhému výdechu. Vibraci při výdechu přebírá naše podvědomí a to nám prodlužuje dech bez našeho přičinění. Známe 32 manter, které působí i na naše meridiány. Pro začátek stačí používat jen 4 základni mantry, které uvádím: O a M vibruje 7, 6 a 5 čakra, MA a NY 4 a 3, PE a GY 2 a 1, HU a M všechny čakry. Pravidelná vibrační meditace posiluje vnitřní orgány, uzdravuje naše neduhy a působí preventivně na naše zdraví. Posiluje a stabilizuje nervovou soustavu, ovládá emoce a city. Tibetský pohled na čakry je jiný, než indický. Jejích charakteristiku najdete na webových stránkách Centra Eerie.

Rozhovor s fotografem Japanese street fashion Takamitsu Kirou

26. dubna 2010 v 8:00 | Nanami-chan |  J-fashion

FASHION INTERVIEW
by Bianca Zen


Takamitsu Kira, více známí pouze jako Kira, je fotograf na volné noze narozený v Japonsku. Svoje fotky fotí výhradně jen s Canon DSLRs. Zabývá se modou, kapelamy, sportovními akcemi a portrétováním pro různé společnosti a skupiny v japonsku a po celém světě.
Kira také provozuje webové stránky, na kterých publikuje recenze a fotografie z kaváren v Tokiu.
a jako rodilý Japonec mluví naprosto plynně anglicky.

Jeho fotografie jsou úžasné! Bohatost barev v jeho fotkách osloví duši každého.


Jak se Japonec může naučit tak plynně a efektivně anglicky?

V 19-ti letech jsem se odstěhoval do států a chodil jsem do jazykové školy a nakonec jsem promoval na VŠ. Zůstal jsem tam celé čtyři roky, než jsem se vrátil zpět do Tokya.

click pod perex

Phantasmagoria (+ download)

23. dubna 2010 v 16:52 | Nanami-chan |  Japan music+download
info+download.
perexo XD


Skupina Phantasmagoria vznikla v listopadu 2004 v Osace a jejich první singl byl zveřejněn 21.prosince 2009 v časopise "Shoxx magazine". Hned následující den skupina vydala svůj první maxi-single "Moonlight Revival".
Phantasmagoria se měsíc po jejich vzniku objevili v časopise Cure a stali se tak jednou z nejrychleji nezávyslích kapel, které se objevili na obálce tohoto časopisu.
Svůj první koncert odehráli v Americe 21. a 22. října 2005 v Oni-con v Houstonu, Texas.

Lady Gaga’s Little Japanese Monsters

18. dubna 2010 v 12:28 | Nanami-chan |  J-fashion
17.dubna 2010 vystupovala Lady GaGa v Tokyjské Yokohama Arena. Bylo to její první vystoupení z celkových dvou, takže lístky byly okamžitě vyprodaný.
Lady GaGa je ikona milovaná a populární po celém světě, takže její japonští fanoušci si její vystoupení nenechají nikdy ujít-a taky si ho užijou. A oblečou se za Lady GaGa!
A to tak, že vypadají skvěle a originálně se vším všudy.

U nás se bohužel nosí jen barevný brejle ála Lady GaGa a tím to hasne. Navíc je to asi další masovej trend, takže to má na nose každej. A navíc si už nikdo netroufne.

Tak tady je aspoň pořádná ispirace-takhle to má vypadat!

*citáty*

16. dubna 2010 v 8:45 | Nanami-chan |  other
Tady jsou citáty, který jsem průběžně ukládala do rozepsaných.....docela mi tu už nahromadily,tak tady jsou:))

Co osud nedal, nemůže ani vzít.

[Werich Jan]
Kdo ví, je vyhnán z ráje blbosti.

[Čapek Karel]
Člověk se nikdy nezbaví toho, o čem mlčí.


[Talleyrand-Perigord Charles Maurice de]
Řeč byla dána člověku, aby zakryl své myšlenky.

[Holečková Patricie]
Díky tomu, že se neposloucháme, máme si pořád co říci.

[Wilde Oscar]
Požehnáni budiž ti, kteří nemají co říct a drží zobák.


[Nietzsche Friedrich]
Nejtišší slova to jsou, jež přinášejí bouři. Myšlenky, jež se blíží na nohách holubiččích, řídí svět.

[Čapek Karel]
Představte si to ticho, kdyby lidé říkali jen to, co vědí.

[Valéry Paul]
Všechno, co říkáš, říkáš o sobě - zejména, když mluvíš o jiných.


je všude vítaným hostem.

[Cerf Bennet]
Vynález minisukně je stejným pokrokem v módě jako v technice
konstrukce parolodi, o jejích výhodách se její vynálezce Robert Fulton svého času vyjádřil takto: "Nyní nejsme již závislí na tom, až zafouká vítr.

[La Fontaine Jean de]
Pestrost je pěkná věc, leč v duši
musí tkvět, a nejen na šatech.

[Mickiewicz Adam]
Chcete-li mě posuzovat, nebuďte se mnou, ale ve mně.

Láska přichází po špičkách, ale při odchodu bouchá dveřmi.

Seneca: Zatímco ztrácíme svůj čas váháním a odkládáním, život utíká.

Albert Einstein: Je to ale smutná epocha, když je snadnější rozbít atom, než zničit předsudky.

Bible: Z mnohého vědění mnoho smutku.

Kurt Cobain:  Je lepší shořet, než vyhasnout.

Neznámý:  Nahoru musí každý sám, dolů už ti všichni pomůžou.

Jonas Ridderstrale:  Buďte sami sebou! Nápodobou někoho jiného dosáhnete maximálně na průměr.

Neznámý:  Lepší blázen s nápadama, nežli blbec bez fantazie... !

Pablo Picasso:  Vše, co si dokážete představit je skutečné.

Oscar Wilde:  Zásadovost je posledním útočištěm lidí bez představivosti.

Paul Allaire:  Abyste mohli dělat věci jinak, musíte je jinak i vidět.

Napoleon Bonaparte:  Představivost vládne světu.

Steve Jobs:  Think different and then again.


*Animefest*

14. dubna 2010 v 19:08 | Nanami-chan |  Keci adminky+povídka
Takže....kdo tam jedete 7.-9.května (z mých sb),tak mi dejte pls vědět...ráda vás uvidím:))

Nanami:)

animefest

Pink dream of one dolly

12. dubna 2010 v 8:00 | Nanami-chan |  Keci adminky+povídka
Vlastní tvorba... (raději to dávám pod perex)
Konečně po dlouhé době mám něco novýho :))


Malice mizer

9. dubna 2010 v 20:03 | Nanami-chan |  Japan music+download
Malinko jsem se rozepsala... XD
perex XD


Malice Mizer (マリス・ミゼル; Marisu Mizeru) založil Mana a Közi v lednu 1992, název skupiny byl složený ze slov "zlost a utrpení", zízkaný z otázky "co je člověk? nicotnost bytí a utrpení."
Jejich dřivější hudba byla silně ovlivněná francouzskou klasikou, později se záměrně odklonily od francouzkého romantismu a po několika tragédiích, které skupinu postihly, se přiklonily ke Gothic-victoriánským aspektům. Přes všechny změny jsou Malice mizer uznávaní jako nejlepší.

Rubrika J-fashion

7. dubna 2010 v 11:27 | Nanami-chan |  Keci adminky+povídka
Konečne jsem se dokopala k tomu, abych vytvořila rubriku j-fashion, kam budu "házet" harajuku články apod.
A zašla jsem dokonce tak daleko, že jsem tam přeřadila všechny dosavadní fashion články a obrázky, který byly doteď různě rozházený po rubrikách (a že jich nebylo málo XDD).
Ještě bych ráda některý články opravila (hlavně v této rubrice) a doplnila, takže změnám ještě není konec XDD

Nanami:)


Harajuku Lovers fragrance!

7. dubna 2010 v 8:00 | Nanami-chan |  J-fashion
Parfémy Harajuku Lovers vydala zpěvačka Gwen Stefani v roce 2008.
Kolekce obsahuje pět různých vůní v originálních roztomilých flakoncích.

V roce 2009 byla řada parfémů Harajuku 原宿 Lovers od Gwen Stefani oceněna organizací FIFI (The Fragrance Foundation) v kategorii Womens Luxe a navíc ještě ve stejné kategorii doslala ocenění za balení/flakon.


Smějte se-muj xicht XD

5. dubna 2010 v 9:50 | Nanami-chan |  Keci adminky+povídka
Pod perexem XDD

Taoismus- 2.díl

3. dubna 2010 v 9:36 | Nanami-chan |  Japonsko
Další díl o Taoismu...minule tu byla jeho historie-jak vznikl,kdo ho stvořil atd.
Dneska je tady popsané co vyznává.

Umění Tao -Taoismus.

Taoismus je jedním ze základních směrů východní filosofie, jenž vznikl v 5.století př. Kr. Zakladatel Lao-c', formuloval jeho strukturu. Hlavni kniha "Tao te ťingu" (Kniha o Tao a ctnosti) nás učí, že člověk se nemá dát omezit věcmi tohoto světa, ale osvobodit se od nich. Učinit v sobě vnitřní klid a osvobodit se od žádostí a vášní. Nechtít nic víc než to co potřebujeme. Být trvale skromný a pokorný a neuchýlit se od své přirozenosti a nebýt na nikom závislý.


Včerejšek...pro Nésan XDD

2. dubna 2010 v 17:20 | Nanami-chan |  Keci adminky+povídka
Včera jsem byla v Olomouci na příjmačkách....pro moji Nésan jak jsem dopadla XDD

anime_girl_4324.jpg cute anime girl image by scene-is-what-i-aim-for