-částečně pozastavuji-


Říjen 2008

Spirits within pics

28. října 2008 v 19:44 | Nanami |  Final Fantasy:Esence života

Už tady dlouho nebylo nic z FF Esence života.....

appleseed wally

27. října 2008 v 20:00 | Nanami |  Anime pictures


Japanese street fashion and Harajuku

27. října 2008 v 13:39 | Nanami-chan |  J-fashion
Další část,která neodmyslitelně patří k životnímu stylu mladých Japonců-jejich moda.Snad jsem při psaní článku na nic nezapomněla:)

Co to je Japanese Street Fashion?

Japanese Street Fashion je styl oblékání,který nosí mladí lidé v japonských ulicích,nejvíce však v Tokiu.Převládají čtyři hlavní styly-Gyaru,Ghotic,Lolita a Decora.Všechny tyto styly mají kořeny v mnohem starším stylu,který se objevil v roce 1970.Svůj styl berou jako "výkendový únik" z pevných zásad,vynucenými nošením školních uniforem.Pro školáky,středoškoláky a všechny stodenty je to únik z bežné Japonské společnosti.

Jak tento trend vznikl?


Gyaru se zrodil jako "Kogyaru" v průběhu 90 let.Spekuluje se ,že má kořeny v dřívějším "bad girl" stylu podobně jao Sukeban (1960-1970) a Lady´s ( 1980 a začátek 90let).Tyto spekulace jsou však bezprostředně vázány na přání vymanit se z tradičních Japonských pravidel a přilnout k "Bad girl" image.


Ghotic Lolita má počátky v 70 letech u postpunku-British music era.Odtud Japonská hudební scéna odstartovala vliv mody.Brzy byla interpretována Nagomu Gals.Několik značek přejalo tento styl a koncem 80 a počátkem 90 let začal objevovat na mléku nebo Emily temple cute.V rockové skupině Malice mizer nabyla ohromující popularity a snimi jejich obraznost krásy-Japonsko zažilo rozmach Ghotic Lolity.
Termín "Elegant ghotic Lolita" stvořil Malice Mizers,který si otevřel jeho vlastní Ghotic fashion butik v roce 1999.
Spolu s vydáním románů,později i filmů a manga "Shimotsuma Monogatari"(v USA známé jako "Kamikaze Girls"),Baby,The Stars Shine Bright founder Novala Takemoto odstartovala Lolita style svou zářivou popularitu.Vrchol tohoto stylu nastal v letech 2004-2005.

Kde se setkáme s těmito lidmi?

Tyto vyznavače stylů najdeme na různých místech.Gyaru se setkávají v ulicích Shibuy,ale také mívají srazy poblíž Ikebukura.Také je můžete potkat v různých ParaPara clubechv centru dění celého města včetně Roppongy.
Ghotic and Lolita jsou často viděni v Daikanyama ,v různých částech tohoto města také můžeme najít několik butiků s Ghotic and Lolita.Veslé množství jejich setkání kolem Meiji Shrine spolu se sobotními Harajuku.Ghotic a Lolita styl můžeš vidět v různých podobách-
Kei, Cosplay, Decora, Cyber, and others in this popular Sunday meeting spot.

Co je to Harajuku?

Harajuku je v oblasti Tokya situovaná mezi Shibuyu a Shinkuyu.Harajuku je mezinárodní výraz pro Jaonskou street fashion.Tato oblast kvete modními čtvrtmi a řadovímy obchody se zmámímy i neznámímy modnímy značkamy.Všichni zákazníci Gothic and Lolita, Decora, a Visual Kei se zde shromaždují každou sobotu.Harajuku byla proslavena když americká zpěvačka Gwen Stefani vydala skladbu "Harajuku Girls",kde popisovala toužebné přání "být tak moderní jako Japonští mladíci".Pro její první solové album se inspirovala právě v Tokyu.

Lolita Styl

Lolita look může být nazýván jako "Sweet lolita", "Classical Lolita", "Gothic Lolita" and "Kimono Lolita".

Kimono Lolita

Zavinovací halenka přechází do sukně lemované krajkami.

Classic Lolita

Jejich look je více tradiční,stilizuje se více do viktoriánské mody,nosí se světlé barvy a vzhled vypadá celkově vyspěle.Tradiční Maid-style oblečení nebo Alenka v Říši divů mohou být zařazeny do tohoto žánru.


Sweet Lolita

Sweet lolity nosí plno krajek a mašel,obvykle ve světlích pastelových barvičkách (ačkoliv pak je tady ještě černo-bílá sweet lolita).Snaží se vypadat co možná nejvíc jako sladké malé holčičky.Konečný výsledek dává dojem panenky.


Gothic Lolita

Ghotic Lolita nebo "GothLoli" je velice oblíbená moda mezi Japonskými Teenagery a mladýmy ženamy.Zdůraznuje viktoriánský styl dívčích šatů a často je jeho záměrem napodobit viktoriánské porcelánové panenky.Tento styl vznikl kolem roku 97-98,velmi rychle se ustálil,také díky své dostupnosti butiků a obchodních domů.
Shiro/Kuro Lolita

Shiro ("bílá") Lolita nosí pouze bílou barvu,oproti tomu Kuro ("černá") nosí pouze černou.Téměř všechny značky vyhrály s nasazením tohoto stylu.Jsou tady také Lolity,které nosí jenom modrou,růžovou,červenou barvu atd.Každá lolita si dá jméno po barvě kterou nosí.


Country lolita

Styl s nádechem country.Materiály jsou většinou jemné s květinovým vzorem.Zvyklostí u tohoto stylu je zástěrka,stejně tak slamněný klobouček a a další "country"prvky.


Gothic Aristocrat

Tento styl je velmi inspirovaný viktoriánskou modou.Outfit je obvykle v černé barvě,typickým znakem tohoto stylu jsou dlouhé šaty s hlubokým výstřihem,korzety,dlouhé rukávy,rukavičky,vzhled musí vypadat důležitě.


Moi Meme Moitie, Black Peace Now, and Arachnophobia jsou oblíbené značky.
Madam


Madam je Japonský styl který vznikl ze stylu aristokratek,je inspirovaný myšlenkou unavených Evropanů střední třídy a vysoce postavené osoby ve středním věku a jejich nudná moda 19.st.,tím víc je styl Madam ovlivněný modou 19.st.


Vychází z dlouhých sukní a rukávů u blůzek,ženské korzety,ale nenosí se zbytečné ozdoby jako mašle a volány.

Neo Gothic


Obsahuje prvky Elegantní Aristokracie,vyjma moderních prvků,má souměrné cípy a obyčejný look,ozdobné pásy a extra navrstvený materiál. . Alice Auaa and Na+H jsou oblíbené značky.

Dandy

Mužský Ghotic styl.Hlavní prvky jsou inspirovány Viktoriánskou érou-buřinky a klobouky,hůlky a hole,fraky,kabátky,saka a kravaty.Punk Lolita

Ghotic Punk je inspirovaný rockem.Nosí se káro,pruhy a proužky,řetězy,piercing atd.Lolita punk se drží zvonových sukní,ale spíš je tam co nejméně ženských prvků. An-ten-na and Choccochip Cookie jsou oblíbené značky. Ero-Lolita - Short for "Erotic Lolita", Ero-Loli používají materiáli jako vinil,sítové punčochy a kůži.Nosí se super krátké sukně,korzety nebo topy.Jako dopnky se nosí jehlové podpadky,dlouhé rukavice atd.Qi and Wa Loli

Tato lolita je inspirovaná z
Qi-Pao chinese šatů s Mandarin collars (Qi Loli),a z tradičního Japonského kimona (Wa-Loli).Většinou si vrchní část outfitu zachovává
Prvky originálního kostýmu,ale spodní část je zcela loli,se spoustou krajek a spodniček a zástěrkami.DECORA Types:

Decora


Decora nebo Decorer jak je také známý znamená "být zdobený".Primární vlastnosti jsou v populárním časopisu nebo knize fRuiTs, Decora.Vždy je to téměř nános oblečení a vrstev a na nich velké množství rozmanitých doplnků.Nosí velice jasné neonové barvy a tuny levných vlasových sponek,náhrdelníků,různé množství vzorovaných ponožek,punčoch,sukní a košil,co nejvíce se snaží potlačovat konzervativnost.


Cyber

Tento druhý trend Decory je známý jako "Cyber",jde o futuristický styl,jeho nositel vypadá jako ze sci-fi filmu.S tímto stylem stylem se také můžeme setkat pos názvem Raver touch,díky jeho jasným neonovým barvám a originálnímu účesu.Populární značka tohoto stylu je Fotus.Angeler


Další oblíbená značka je Takuya Angel ,ta je mezi jejich nositeli oblíbená právě svojí originalitou a společenstvím.Jsou známí jako "Angelers",často mívají vlastní sloupek vedle ostatních nositelů Decory v časopise FRuiTs.


Takuya Angel se aplikuje na tradiční vzory kimon,na látky nudnými vzory a na detailně a precizně zpracované materiály.
Yamanba


Dívky toužící po Ganguro stylu si zde příjdou na své.Nosí se velmi tmavé tmavé barvy a aktuální jsou stříbrné vlasové kreace.Některé dívky samozřejmě vyžadují ještě více pozornosti a začaly tento trend nazývat Yamamba.Yamamby se se nazývají "Horské ježibaby"v Japonském folkloru.Jsou opálené do hněda,nosí ošuntělé volné hadry a malují si bílé pandí kruhy kolem očí,někdy si dokonce přimalují vousy na tváře.Jejich vlasy mohou být jakkoliv barevné,jejich oblečení bývá také exotické a křiklavé.Známé značky jsou CocoLulu and Alba Rosa.Ibišek-logo značky Alba rosa se stal neoficiálním symbolem Gyaru.Tento styl byl velice populární od roku 1999 do roku 2001.


Další styly podobné Yamambě:


Gal Circles

Kigurumin

Kolem roku 2003 se stal vedle Yamamby velmi populární také kigurumin díky svým zvířecím postavičkám jako jsou Hello Kitty, Hamtaro, and Pikachu.Tento trend tu byl jen krátce,vybledl už v roce 2004 i když ještě dnes můžeme příznivce zřídka potkat na ulicích mezi nositeli harajuku nebo decory.
Seasonal Styles


Military Gyaru(obdoba neustále se měnícího Gyaru),je inspirovám army modou, Rasuta je ispirována Jamajkou,Nautical je inspirovaný podmořkým světem atd.Týden Haruhi

26. října 2008 v 12:45 | Nanami
Haruhi a její bláznivý kreace....

Videa-mix FF

25. října 2008 v 18:47 | Nanami |  other

Yuna and Tifa-shut up and drive


Zack and Tifa-still waiting


Cloud and Aeris-still waiting


I will be-Tidus and Yuna
blog XLightning

17. října 2008 v 21:31 | Nanami |  spřátelené blogy
Nový spřátelený web o Final Fantasy

Geiša

16. října 2008 v 11:54 | Nanami |  Japonsko
Blíží se maturity a knim patří i závěrečné práce.Kromě zadaných témat můžeme mít i svoje vlastní-to je něco na mě:)))Téma Japonsko je velmi obsáhlé,takže se asi zaměřím na jeden nebo dva body-historie,kultura a life-styl mladých Japonců.Každý žák musí mít svoje vlastní téma-žádné nesmí být zadané dvakrát(a já NESNÁŠÍM když někdo KOPÍRUJE NĚČÍ NÁPADY!!!!),proto už začínám ted-psaní mě bavilo vždycky.Pro začátek tady je článek o kouzelných Geišách.

GEIŠA

Slovo geiša se začalo běžně užívat v 17. století jako označení pro ženy, které dovedly dobře zpívat, tančit i jinak duchaplně bavit hosty (doslovný překlad "žena předvádějící tradiční umění"). Dnes jich už není příliš mnoho a také stát se geišou není nijak snadné a předpokládá to zvládnout řadu náročných dovedností.
Výchova budoucích geiš začíná i dnes často u pětiletých dívek a již tehdy se tato děvčátka začínají učit tančit, zpívat, příjemně hovořit a studují i umění čajového obřadu, aranžování květin (ikebany) a dalších tradičních japonských umění. Dorůstající dívky se pak stávají nejdříve "učednicemi", které se tradičně nazývají v Tokiu Hangjoku (psáno znaky: poloviční + drahokam) a v Kjótu Maikó (tančící dívka). Teprve po jisté době učení se mohou stát pravými geišami.

Přestože v životě dnešních Japonců už nehrají tak důležitou úlohu, jak se někdy cizinci domnívají, stává se ještě stále dosti často, že obchodníci a podnikatelé na jednání s partnery v některém nočním podniku k sobě přizvou geiši nebo hangjoku, případně maiko. Jejich přítomnost vždy zvýší lesk takové schůzky. Některé restaurace mají své vlastní geiši, ale nejčastěji je lze objednat telefonicky pomocí zprostředkovatelských organizací. Geiši i jejich učednice se oblékají pouze do kimon tradičních střihů a i jejich účes, nalíčení a celé vystupování musí být takové, aby uspokojilo i ty nejnáročnější znalce japonských kulturních tradic. Navíc musí umět zpívat, tančit a hrát na tradiční japonské hudební nástroje a také konverzovat s hosty na nejrůznější témata.
Text výše použítý je vyjmut z knihy Jiřího Jánoše 99 zajímavostí z japonska.

GEJŠI 18/2000 Časopis 100+1 ze dne 31. srpen 2000

Gejši jako vybrané, vzdělané společnice mužů mají v Japonsku bezmála třísetletou tradici. Jejich výchova trvá řadu let a je spojena se značným odříkáním a námahou. Dnes už je málokterá Japonka ochotna něco takového podstoupit a zdá se, že současná generace gejš je také generací poslední.
Gejša představuje aristokratickou špičku odvětví micu šobai neboli "vodního řemesla" - mnohotvárného zaměstnání, které slouží mužům k uspokojení jejich smyslné potřeby v nejširším slova smyslu. Když v sedmnáctém století vznikly v japonských městech první zábavní čtvrti, hledali zde muži nejen sex, ale také pobavení, romantiku a duchaplnou konverzaci. Poskytování této "kulturní dimenze" bylo úkolem gejši. Původně to bylo vlastně povolání mužů, kteří přicházeli do nevěstinců, aby tu bavili prostitutky a jejich zákazníky - samuraje, obchodníky, generály a urozené muže z císařského paláce. Provozovali hudbu a tanec, vyprávěli zajímavé nebo lechtivé historky a zapojovali přítomné do různých her.

OSUDY
Když se v roce 1751 na zábavě v jednom kjótském nevěstinci objevila první gejša ženského pohlaví, vzbudilo to značný rozruch. O padesát let později bylo povolání gejš výhradně v rukou žen. Co přetrvalo, bylo striktní oddělení služeb gejš a prostituce. Ženám, které poskytovaly kulturní zábavu, se zakazovalo spát se zákazníky lehkých "žen rozkoše". Ani dnes neposkytuje gejša žádné placené sexuální služby. Pokud tak někdy učiní, je to spíš výjimka a její vlastní rozhodnutí. Jejím zaměstnáním je vytvářet iluzi luxusu, romantiky a určité exkluzivity. Zákazníky jsou stejně jako dříve nejbohatší muži Japonska. Dnes to bývají hlavně politici, obchodníci a velcí bossové podsvětí. Až do nástupu poválečné konjunktury vstupovaly ženy na dráhu gejši hlavně z ekonomických důvodů. Životní příběh každé starší gejši je současně příběhem sociální nerovnosti nebo nepříznivého osudu. Mnohou z nich prodali nemajetní rodiče, zapudil ji manžel nebo se narodila jako dcera gejši, případně obyčejné prostitutky. Příprava na určené povolání jim pomáhala povznést se nad dosavadní úděl, odpoutat se od strastí nuzného života a vstoupit do světa krásy. Měly se stát obrazem ženské dokonalosti a ztělesněním japonské kultury a životního stylu, živoucím uměleckým dílem.
SVĚT ILUZÍ
Co přitahuje muže na tomto světě iluzí? Večerní společnost s gejšami je pro něj útěkem z odměřeného a neúprosně byrokratického světa. Tady se může uvolnit, říkat, co si skutečně myslí, nezávazně laškovat, nechat se hýčkat nebo obdivovat. Ženská společnice se stává jeho důvěrnicí, družkou a komplicem. Nic z toho, co se tu odehraje, nemůže nikdo zneužít proti němu. Po takovém očištění, které se opakuje každý večer, každý týden nebo jen každý měsíc, se lépe snáší vyhlídka na příští všední dny. Gejša může být i symbolem mužova společenského úspěchu a schopností. Někteří se proto rádi objevují v exkluzivních klubech se vzdělanou společnicí oblečenou v nejdražších kimonech a ukazují, že dokážou správně ocenit její taneční kreace a zpěv. Roste tím jejich kredit i celková sebedůvěra. Některé večerní společnosti začínají a končí formálně, jiné mají nenucenější průběh. Po mnohých úklonách se gejši začnou věnovat svým hostům, nalévají rýžové víno a podávají vybrané lahůdky, usmívají se a některá z nich začne tančit. Potom se rozvine další část programu - společenské hry, konverzace a třeba i tanec za doprovodu loutny a písní s lehce erotickým obsahem. Nálada je uvolněná a každý si může vybrat, jak se chce bavit. Pak najednou gejši najdou svou původní vážnost a dají svým hostům najevo, že se večer chýlí ke konci. Opět s mnoha úklonami vyprovodí hosty k čekajícím limuzínám nebo taxíkům, popřejí dobrou noc a pomalu se vracejí. Účet přijde za několik dní poštou. Pro pět hostů se může částka vyhoupnout i přes milion jenů, což převedeno na koruny vyjadřuje statisícové částky.

UMĚNÍ DOKONALOSTI <
Svět gejš je světem smyslů, hedvábí, jemné pleti, vůně rýžových rohožek tatami a teplého rýžového vína. Patří sem hostiny s vybranými delikatesami, loutna a hypnotizující údery bubínku. Nikde nečeká číšník v úslužném postoji, nálada je uvolněná a nekazí ji účet na konci večera. Bíle napudrovaný obličej gejši je plátno, na něž si hosté mohou promítnout svá skrytá přání a fantazijní představy. Dráždivé červené líčení kolem očí a úst je jako signální oheň vášně. Gejša je krásná, ale bezejmenná. Všechny individuální rysy jsou do krajnosti potlačeny. Bledý make-up zpočátku vypadá groteskně přehnaný, za denního světla možná až přízračný. Teprve při svitu jediné zářící svíčky vystoupí jeho tajuplný šarm, zlatý vábivý přísvit, který vykouzlí iluzi mladosti a zároveň přiznává ženskou zralost. "Gej" ve slově gejša znamená "umění". Gejša je tedy "osoba, která žije uměním". V japonském pojetí estetiky je umění především vnějším obalem, ceremoniálním přizdobením všednosti, ritualizací obyčejného. Vznešeným uměním je pro Japonce dokonalé zvládnutí materiálu - papíru, zahrady, ženské krásy. Podobně jako se v Japonsku měří hodnota jedince podle toho, nakolik splňuje očekávání skupiny, je měřítkem umění jeho souznění s ideálem. Gejša proto nikdy neusiluje o originalitu, ale o svrchovanou dokonalost.

VÝCHOVA
V zábavní čtvrti starého císařského města Kjóta žijí gejši po celé generace v "rodinných" společenstvích. Okamisan , nejstarší z nich, vládne v domě s absolutní "mateřskou" autoritou. Maiko , budoucí gejša, se účastní společenských zábav, nemusí však ještě ovládat všechny jemné odstíny správného vystupování. Je vnímána především jako dekorativní rámec a příjemné oživení večera. Křídově bílý make-up, třešňově červené rty a volné rukávy propůjčují mladým dívkám zdánlivě neohrabaný, ale o to neodolatelnější půvab. Jejich účes připomíná hory a údolí a jeho ozdoby jsou jako luční květiny. Pro zpevnění účesu se používá složitá a bolestivá procedura voskování, která po nějaké době zanechá na horní části hlavy malé holé místo. Adeptky na povolání gejši nesmějí být příliš citlivé na bolest a fyzické strádání. Musí se naučit celé hodiny sedět s nohama pod sebou, aniž by třeba jen přenesly váhu z jedné nohy na druhou. Spát musí s hlavou na dřevěné podložce potažené látkou a vyplněné pšeničnými zrnky. Jen tak uchrání svůj umně vytvořený účes. Dříve musela maiko často vysedávat uprostřed zimy venku před domem, zpívat a zkřehlými prsty hrát na třístrunnou loutnu šamisen . Pokud vydrží všechny obtíže, stane se z ní ve dvaceti letech hotová gejša. Ta už nosí rafinovanější kimono a používá jemnější barvy a diskrétnější make-up. Její pohyby jsou dokonalejší a prozrazují přirozenou grácii. Musí také ovládat čajový obřad, klasický tanec a hru na šamisen . Po celý život se pak bude zdokonalovat v přednesu tradičních balad a písní, stejně jako v kaligrafii. Cílem je dokonalost - stav, jemuž se můžete neustále blížit, aniž ho kdy zcela dosáhnete.

UMĚNÍ KONVERZACE
Japonští muži si u gejš nejvíce cení umění obratné konverzace. Musí znát novinky dne, nejnovější klepy ze světa zápasníků sumó iz divadelního zákulisí, musí umět vyprávět dvojsmyslné vtipy a něžně - nebo jindy zas frivolně - zalichotit. Gejša má přečtené ego každého muže a dovede ho pěstovat jako okrasnou zahradu. Během večera gejša obvykle vystupuje na jedné nebo dvou společenských akcích a má dva volné dny v měsíci. Mívá mnoho zákazníků a doufá v zámožného mecenáše, který bude podporovat její další vzdělání, kupovat jí drahá kimona, jezdit s ní do ciziny a možná jí jednou pomůže založit vlastní obchod. Může se stát, že s ním bude mít dítě, které on uzná za své a bude ochoten je podporovat. Ve výjimečných případech může být koncem takového příběhu i svatba a nový život. Nestává se to však často, mnohem častěji zůstávají gejši u svého povolání celý život. Jejich průměrný věk dnes přesahuje čtyřicítku. Starší gejši vedou domy a starají se o výchovu dorostu, vyučují tanec a hudbu a při každoročních slavnostech předvádějí, co ještě dovedou. Pod těžkými parukami a v navlečených kostýmech pak v záři reflektorů na nějakou dobu zapomínají na svůj skutečný věk. Výchova budoucí gejši je nejen složitou, ale také nákladnou záležitostí. Maiko musí dostat umělecké vzdělání, musí mít desítky drahých kimon a majitelka domu jí kromě toho platí i stravu a běžné zaopatření. Část nákladů dosahujících desítky milionů jenů potom gejša své opatrovatelce splácí.

ÚSTUP OD STARÝCH TRADIC
Současné Japonsko je zemí rychlých proměn. Čtvrti gejš, kdysi oázy kultivovanosti a tradic, ztrácejí v hektických velkoměstech na významu a dnešní Japonci dávají přednost exkluzivním golfovým klubům, kasinům nebo nejrůznějším masážním salonům a nočním barům. Ještě počátkem století dosahoval počet žen ve "vodním řemesle" osmdesáti tisíc. Dnes jich je sotva dvacet tisíc a téměř všechny jsou zaměstnané v tradičních termálních lázních onsen . Lázeňské gejši se pohybují na hranici zábavy a prostituce a klasické gejši jimi vesměs opovrhují.
japonská dívka
Jejich vzdělání je prý příliš krátké a povrchní a záleží jim více na obchodu než na umění. S nástupem západní civilizace postupně mizí zděděné tradice a s nimi iochota správně ocenit umění gejš, jeho dokonalost a lásku k detailu - ať je to správná poloha vějíře při čajovém obřadu či elegantně klenutý oblouk obočí. Odchodem poslední generace gejš odejde i kus staré japonské identity. Zdá se však, že jen málo mladých Japonců tuto změnu zaregistruje.


beatiful autumn

9. října 2008 v 16:51 | Nanami |  Anime pictures
Nostalgie,vzpomínky,láska,klid,kouzla,halloween.......všechno patří k podzimuBlog Eli

5. října 2008 v 10:27 | Nanami |  spřátelené blogy
Blog Eli

Diplom od Eli pro mě