-částečně pozastavuji-


Seth

31. července 2007 v 18:49 | jituschka
Seth (17. 9. - 20. 10.)Hieroglyf jména Seth - Suteh
Jeden z nejčastějších Sethových přídomků byl 'Velký silou'.Tento bůh se objevuje jako hornoegyptský partner dolnoegyptského královského boha Hora. Egyptský král jako 'dědic obou bratří' v sobě slučuje'funkce Hora a Setha'. V době Hyksósů byl považován za hlavního boha, v 19. a 20. dynastii byl ochranným bohem Ramessovců, prto se u nich objevuje královské jméno Sethi. S rostoucí vírou v Usira časem narůstalo zatracování Setha. Hor se stává mstitelem svého otce. Za Sethova zvířata jsoukromě osla a antilopy považováni především nosorožec, krokodýl a ryby. Jako pán pouště, jako 'červený' bůh, byl Seth pánem i všech negyptských zemí. V době cizí nadvlády (zvláště od vpádu Asyřanů) se tak stal nepřítelem země a symbolickou postavou zla.
Seth je podle egyptské mytologie bohem války, bouře a pouště. Rovněž je pánem kovů, železné rudy jsou nazývány 'Sethovy kosti'. Bůh Horus je jej porazil, a proto Seth bloudí světem jako vyhnanec, pronásledován úmorným a neúprsným sluncem. Aspekt exilu jej povyšuje na boha svobody.
Nositelé tohoto znamení řeší pocelý život otázku míry svobodného rozhodnutí. Jen oni znají různé možnosti volby, a proto hledají správnou odpověď, která však neexistuje. Bytostně touží po harmonii, duševní rovnováze, ale ta se zákonitě nikdy nedostaví. Neustále je bude trápit úzkost z nesprávné volby. Naopak velmi rozhodnými dokážou být v okamžiku, kdy se setkají s nespravedlností, to vytáhnou do boje v plné polní. Okamžitě se stávají nekompromisními a neúnavnými bojovníky za pravdu. A na své těžce nabyté pravdě trvají, na to můžete vzít jed. Pozor, absolutně nesnášejí jakýkoliv nátlak, náznak například politického útlaku je dokáže proměnit v hlasatele spravedlivého řádu, který dokážou i prosadit. Tatam je obava, úzkost či strach.
Materiální hodnoty tyto lidi příliš nezajímají, pozoruhodné je, že v životě nikdy nestrádají a bez prostředků se ocitnou skutečně málokdy. Díky své vrozené diplomatičnosti jsou skvělými vyjednavači znepřátelených skupin, v každé byť sebehorší situaci dokážou najít kompromisní řešení. V tomto okamžiku se z boha války stává patron smíření, důkaz toho, že každá mince má rub i líc.
Ke svému duševnímu růstu potřebujá náklonnost a oddanost milujícího partnera.
V západní astrologii se znamení boha Setha kryje se znameními Panny a Vah.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama