-částečně pozastavuji-


Osiris

31. července 2007 v 18:50 | jituschka
Osiris (21. 10. - 25. 11.)Hieroglyf jména Osiris - Usir
Nejznámější a svou symbolikou nejbohatší postava egyptského panteonu je Usir. Jeho jméno by mohlo znamenat 'sídlo oka', potom by odpovídalo hieroglyfickému znaku.
Jako vládce podsvětí, které 'obepíná' představuje Usir sluce v jeho noční podobě. Dokonce se vyskytly snahy ho spatřovat ho i v Měsíci, přičemž měsíční fáze bykly vykládány jako bohovo úmrtí a vzkříšení.
Barva bohovy pleti je symbolická: buď bílá jako obvazy mumie (většinou také mívá nohy přitisknuté k sobě, je tedy v postoji mumie), nebo černá jako odkaz na záhrobí, či zelená jako symbol vzkříšení.
Egyptský bůh Osiris, nejčastěji zpodobňovaný s korunou, žezlem a důtkami, byl bůh podsvětí a vegetace. Symbolizoval nevyčerpatelnou sílu přírody. Manželkou mu byla jeho sestra - bohyně Isis. Bůh Hor byl prohlášen za jeho syna. Z tohoto byla odvozena i královská symbolika, podle které žijící vládce představuje inkarnaci Hora a zemřelý král se stává Usirem (Osirisem).
Nositelé tohoto znamení jsou lidé s bystrým uvažováním, inteligentní, aktivní a nesmírně zvídaví. Vždy chtějí věcem přijít na kloub, nelitují jakékoliv námahy, jen aby se dozvěděli vše, co potřebují. Svými přesně formulovanými dotazy dokážou být i pěkně nepříjemní. Ale lhát jim nezkoušejte, stejně vás odhalí a ještě vás ve vaší lži pořádně zkoupou. Chtějí být dokonalí a dokonalí musíte být i vy. Jsou velmi náročnými partnery, neodpustí vám ani malé selhání, natož nějakou chybu.
Své city dokážou mistrně maskovat, takže často nevíte, co si doopravdy myslí. Také těžko odhadnete jejich chování, jsou poměrně nevypočitatelní. Stává se, že vás ráno překvapí milým úsměvem, ale už za hodinu vás za něco seřvou. A právě nevyzpytatelnost činí z těchto lidí tak přitažlivé a originální bytosti.
Chráněnci boha Osirise bývají fyzicky zdatní, dobře snášejí jakoukoliv námahu. Pouze psychika je někdy zradí. V zaměstnání jsou stejně úspěšní jako v každodenním životě, mají vynikající talent rozpoznat vhodnou příležitost. K jejich typickým charakterovým rysům patří příklon ke všemu záhadnému a mystickému.
V západní astrologii znamení Osiris koresponduje se Štírem a Střelcem.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama