-částečně pozastavuji-


Lucy Duff-Gordonová

30. července 2007 v 17:41 | jituschka
Kráska z Titanicu
LADY Duff-Gordonová byla žebračkou i slavnou modní návrhářkou.Oblékala i filmové hvězdy a za podezdřelých okolností přežila zkázu Titanicu!
Narodila se 13.července 1863 v Londýně.Osmnáctiletá a těhotná se proti vůli rodičů vdala,rozvedla a zůstala na mizině.Půjčila si peníze a začala šít šaty.O pět let později byla známou majitelkou krejčířských salonů,známých pod jménem Lucille Ltd. Značka přežila dodnes!Proslavil ji nekonvenční styl.Lucy se vdala za skotského statkáře,lorda Cosma Duff- - Gordona,zbohatla a psala články do dámského časopisu Harper's Bazaar.Vyškolila si své vlastní modelky,v průderních časopisech prosadila přiléhavé šaty na tělo!
Zachránění:
Rezervovat si kajutu na Titanicu bylo roku 1912 věcí prestiže. Lord Duff-Gordon a jeho manželka,která měla v New Yorku otevřít modní salon,zaplatili 57 liber na osobu a vzali i Lucyinu asistentku.Když Titanic 14 dubna narazil do ledovce, lord Duff-Gordon vzal z kajuty hotovost a díky ní zabezpečil nehoráznou věc.První záchranný člun do kterého mělo nastoupit 40 žen a dětí byl spuštěn s 12 pasažéry!Mezi nimi byli pochopitelně manželé
Duff-Gordonovci a jejich sekretářka Laura Mabel Francatelli.Když se Titanic potopil,Luci údajně vzdychla:"ach Lauro,přišla jsem o svoji krásnou noční košili!"
Posádka na člunu ztichla při těchto slovech,když v ledové vodě umírali stovky lidí.Jak se námořníci museli cítit když jim lord Duff-Gordon údajně strkal peníze do kapsy aby se ještě nevrátili na místo katastrofy zachránit ještě žijící oběti!
O několik měsíců později se kauza Titanic řešila soudně. Lorda Duffa-Gordona obvinili z nehumánního chování,ale s pomocí dobře placeného právníka se z toho vysekal. Lady Lucy přišla k soudu v úžasných černých mušelínovích šatech a vypověděla,že se na nic nepamatuje.Soud ji osvobodil,možná i proto,že v porotě bylo pět žen,které uchvátil její elegantní oděv...Zemřela 62-leta,obklopená bohatstvím.To jí v marném boji se zhoubným nádorem na plicích pomohlo asi jako strozkotancům Titanicu tony Valčíka na rozlučku.....
Až o několik generací později potomek žalobce lorda Duff Gordona dokázal,že Gordonovi byli obviněni neprávem.
 


Komentáře

1 sir Cosmo sir Cosmo | E-mail | Web | 23. července 2008 v 13:55 | Reagovat

Co je toto za kecy?! Rád bych věděl, ke jsi na to přišel/přišla! Podívej se na wikipedii. Napsal jsem tam o Lucy Duff-Gordonové článek, tak se na něj podívej. Toto je urážka!

Člun, ve kterém se zachránili, nebyl spuštěn jako první, a 12 osob v něm bylo jen proto, že to byl poslední člun vepředu; ostatní cestující se shromáždili u člunů v zadní části člunové paluby.

To o té hotovosti je naprsotý nesmysl. Byl to bohatý aristokrat, takže u sebe měl samozřejmě peníze.  A to, že byl statkář je taky podivně řečeno. Byl sportovec (reprezontoval např. na Olympiských hrách v roce 1908 v šermu, a byl zdatný veslař) ristokrat, kterému, jak je to obvyklé, plynuly peníze ze statků a pozemků, patřících jeho rodině. Když seděli v záchranném člunu, vyděšení, snažili se nějak rozptýlit, a lady Duff-Gordonový poznamenala: "přišla jste o svůj krásný noční úbor." A pak si hasiči v člunu začali stěžovat, že oni přišlo o úplně vechno. A sir Duff-Gordon se jim každému nabídl 5 Liber.

Když pak vyšetřovali příčinu potopení, vyzněl tento akt jako kdyby je chtěl podplatit. Tak to samozřejmě nebylo. A to o těch šatech je taky zmatek...Bylo to tak, že její zákaznice seděly v prních řadách, protože byly zvědavé na její šaty. V porotě žádné ženy nebyly. A to že si lady Duff-Gordonová nic nepamatovala je také lež. Naprosto normálně o těch událostech vypovídala, a později je popsala i své autobiografii "Discretions and Indiscretions."

Já nevím, kde jsi tento prolhaný článke vzal/a, popř. kde jsi čerpal/a takové lživé informace. Každopádně je ten článek urážlivy, a doufám, že je opravíš anebo stáhneš.

2 Nanami-chan(majitelka) Nanami-chan(majitelka) | 27. září 2008 v 19:01 | Reagovat

doufám že ses vzpamatoval z šoku,jinak pro tvůj klid v duši jsem stáhla článek z wikipedie.je v rubrice other.

3 patek philippe replica paypal patek philippe replica paypal | E-mail | Web | 15. ledna 2013 v 4:18 | Reagovat

Good day! Do you know if they make any plugins to assist with Search Engine Optimization? I'm trying to get my blog to rank for some targeted keywords but I'm not seeing very good success. If you know of any please share. Thank you!
http://www.palewatches.com

4 replica watches patek philippe replica watches patek philippe | E-mail | Web | 15. ledna 2013 v 7:41 | Reagovat

Yay google is my queen aided me to find this outstanding web site!.
http://www.palewatches.com

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama