-částečně pozastavuji-


Karl Urban vypráví o natáčení z filmů Riddick a Bourne Supermacy.

22. července 2007 v 15:10 | jituschka
Karl Urban věří, že životem se člověk učí. Při některé práci to může být překážkou, ale pokud jsi herec je to plus. Karl nedávno ukázal svůj um v boji a jízdě na koni v trilogii Pán prstenů. Teď předvede své nové nadání v jeho dvou nadcházejících filmech Riddick: Kronika temna a Bourne Supremacy (Agent bez minulosti 2).

Ačkoliv se Urban podílel spíše na malých nezávislých filmech, přiznává, že ho opravdu baví hrát ve velkých hollywoodských trhácích. "Miluji natáčení, všechny ty velké hračky a obrovské chlápky. Je to velká zábava." Karl poukazuje, že větší rozpočty filmových studií zajišťují, že pro každou roli mohou být vybráni ti nejvhodnější herci. Například jeho role ve filmu Riddick: Kronika temna, kde tento novozélandský herec hraje společně s australskou herečkou Thandií Newton. Urban zde ztvárnil postavu jménem Vaako - mladého velitele ďábelské armády Smrtivládce zatímco Newton hraje jeho ženu, která na plátně předvádí všechny schopnosti lady Macbeth, tím jak manipuluje s ostatními. "Při práci s Thandií jsem prožil jeden z nejlepších pracovních vztahů, který jsem kdy měl." Říká Urban. "Je prvotřídní herečka a když přijde na natáčení, je lepší být připraven. Její hra je dokonalá a často, když jsem natáčel jen kroužila kolem mě a já si říkal - OK, to vzdávám."

Mnohem tvrdší byly dny, kdy se Karl navlékal do postrojů, aby si poprvé zkusil jaké to je létat na drátech a dělat na nich různé kousky. "Je to fyzicky náročné. Musíte být fit a nakonec stejně skončíte s modřinami, ale to je součást hry."

Výzva pro něj přišla během natáčení Bourne Supremacy v Moskvě. Urban zde hraje zákeřného ruského vraha a překvapivě všechny své scény ve kterých řídí auto, hrál sám bez kaskadéra. Nejdřív však musel předvést svou odvahu koordinátorům, kteří měli na starosti bezpečnost herců. "Jsem kiwi chlapec. Jezdíval jsem po prašných cestách v bláznivé rychlosti jen abych si mohl jít zasurfovat, takže jsem jen skočil do auta a zmítal se v něm, jen abych si užil."

Na co je Urban nejvíce hrdý je fakt, že zvládl kousek zvaný "Obrat 180". "To je když tvé auto jede pozpátku rychlostí asi 70 mil za hodinu, hodíš neutrál, dupneš na brzdu a švihneš to kolem opravdu rychle. Je to mimořádné, protože jedeš docela příšernou rychlosti a po boku a pak pokračuješ v jízdě v opačném směru. A oni mě to nechali udělat!"

Karl cítí, že při natáčení Bourne Supremacy tak trochu riskoval své zdraví a přirovnává Moskvu k divokému západu. Ozbrojení členové místního gangu byli častými návštěvníky baru v jeho hotelu a jednou dokonce policie hlavní vchod hotelu uzavřela, protože zde byl postřelen manažer.

Zatímco Karl zjišťuje, že ho jeho herecká kariéra nevrhá do nebezpečí zas tak často, je si dobře vědom, že jako herec žije kočovným životem. "Skvělé na této práci je, že ti nabízí tak mnoho. Nabízí ti exotická místa. Nabízí ti příležitost pracovat s lidmi, které jsi obdivoval a respektoval celý svůj život a slávu a štěstí, pokud tě takové věci zajímají. Ovšem zatímco jsi rozptylová všemi těmito pozitivními věcmi, pomalu tě to odvádí od věcí, které jsou pro tebe nejdůležitější. Odvádí tě to od rodiny, bere to pryč tvé přátele, bere ti to místo, které nazýváš domovem. Trávím život s kufrem. Tak to bylo celý minulý rok. Domovem je pro mě místo, kde večer složím hlavu na polštář. Minulý rok jsem strávil neuvěřitelnou spoustu času v letadlech, ale víš co? Nevyměnil bych to ani za nic. Mám se báječně."
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama