-částečně pozastavuji-


joseph fiennes-životopis

22. července 2007 v 21:24 | jituschka
Profese
Herec
Datum narození:
27.05.1970
Místo narození:
Salisbury, Wiltshire, Velká Británie
Znamení:
Blíženci
Životopis:
Pochází z umělecké rodiny; matka Jennifer Lashová (zem. 1993) byla spisovatelkou a malířkou a otec Mark Fiennes původně farmář a posléze fotograf. Vyrůstal v Irsku. Poté, co opustil Uměleckou školu, pracoval osmnáct měsíců s Young Vic Youth Theatre a pak vystudoval herectví na londýnské Guildhall School of Music and Drama.

Zpočátku účinkoval především na divadle, kde se představil zejm. v inscenacích Royal Shakespeare Company jako Troilus v Shakespearově satiře Troilus a Kressida (1996), Silvius v Shakespearově komedii Jak se vám líbí (1996), Jesus ve hře Dennise Pottera Syn člověka, Lacenaire v dramatizaci Carného a Prévertova filmu Děti ráje a Rafe v dramatu Petera Whelana The Herbal Bed o Shakespearově životě.

Na jevištích londýnského West Endu účinkoval v režii Billa Brydena po boku Helen Mirrenové a Johna Hurta v Turgeněvově dramatu Měsíc na vsi a jako partner Bernarda Hilla v Millerově dramatu Pohled z mostu. Ve filmu debutoval vedlejší úlohou homosexuálního mladíka Christophera Foxe, jednoho z hostů na toskánské venkovské usedlosti, v komorním psychologickém dramatu Svůdná krása (r. B. Bertolucci).

Do mezinárodního povědomí vstoupil 1998 dvěma výraznými kostýmními rolemi významných historických osobností: titulní postava alžbětinského umělce v historické romantické komedii Zamilovaný Shakespeare (r. J. Madden) a královnin osudový milenec - Robert Dudley, hrabě z Leicesteru - v historickém dramatu Královna Alžběta (r. Sh. Kapur). Jeho starší bratr Ralph Fiennes je známým hercem a sestra Martha pracuje jako režisérka.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama