-částečně pozastavuji-


Anubis(Anup)

31. července 2007 v 18:52 | jituschka
Anubis (26. 11. - 28. 12.)Hieroglyf jména Anubis
Egyptsky Anup - bůh mrtvých s přídomyk 'pán svaté země (tj. nekropole) a 'ten z dílny bohů' (v níž se prováděla mumifikace) se obvykle objevoval s hlavou šelmy psovité. Egypťané přesně nerozeznávali zoologický druh psa nebo šakala.
Anup v noci hlídá mumie před zlými mocnostmi. Při balzamování mrtvé zastupuje Anupa kněz v masce šakala. Poté, co vzešel Usir, je Anup poddaným nového panovníka mrtvých. Nyní váží srdce mrtvého u posmrtného soudu.
Anubisovi se přisuzovala schopnost balzamovat těla zemřelých. Je symbolem přechodu duše z jasného dne do posvátných míst.
Snad proto, že bůh Anubis byl symbolem hranice mezi životem a smrtí, lidé narození v tomto znamení milují riziko, dobrodružství a hazard. Tato touha po nebezpečí je často vhání do velmi komplikovaných životních situací, ze kterých ne vždy vyjdou bez újmy. Jenomže oni milují svět, kde se něco děje, svět plný vzrušení. Jiný by je ani nebavil, proto se po hlavě vrhají do nových zážitků s očima plnýma úžasu. Většinou již v raném mládí se dokážou postavit na vlastní nohy. Velmi dobře vědí, čeho chtějí v životě dosáhnout, a toho také dosáhnou. V podstatě jsou sobečtí, dělají, co se jim zrovna zlíbí, a chcete-li s nimi žít, musíte se jejich klopotnému tempu přizpůsobit. Nicméně se nudit nebudete. Přichystají vám sice životní běh v pořádném tempu, ale plný skvělých zážitků.
Navíc jsou věrnými partnery a druhé dokážou milovat, i když se v nich zklamou. V lásce nikdy nezahořknou. Chráněnci boha Anubise jsou nezávislí, jedinečtí, originální a mají krásnou schopnost malých dětí - nadchnout se pro každou hloupost na světě.
V nám většinou známé astrologii pokrývá Anubis znamení Střelce a Kozoroha.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama