-částečně pozastavuji-


Amon-ra

31. července 2007 v 18:41 | jituschka
Amon - Ra (30. 1. - 1. 3.) Hieroglyf jména Amon - Ra
Egypťané vykládali jeho jméno jako 'skrytý', neboť působil v neviditelném závanu vzduchu. Za jeho posvátné zvíře je zpravidla považován beran se zakroucenými rohy, což je odkaz na boha plodnosti. Na toto upozorňují i zobrazení se vztyčeným pohlavním údem. Další jeho jevovou zvířecí formou je had, přičež bůh se nazývá Kematef, tj. 'ten, který završil čas'.
V Nové říši získal Amon jako bůh hlavního města Théb postavení státního boha, jež co by Amenre (Amon-Ra) přijal podstatu slunečního boha - Ra.
Amon byl jeden z hlavních stvořitelů života na zemi. V podobě hada byl prý prvním živým tvorem v pradávných vodách, kde oplodnil kosmické vejce, ze kterého povstal život. Jeho manželkou byla bohyně Mut.
Amonovou ozdobou hlavy, nejdůležitějším atributem egyptských bohů, byla dvojitá péřová koruna.
Staří Egypťané věřili, že narodit se ve znamení boha Amona znamená velké štěstí, neboť život poskytne těmto zrozencům nezvyklé příležitosti. Jsou originální, nezávislí, plní geniálních myšlenek. Mění budoucnost lidstva. Není proto divu, že je mezi nimi mnoho učeců,badatelů, vědců a vynálezců. Jsou to v podstatě idealisté až utopisté, vždy budou věřit v lepší zítřky. Problém nastane, pokud jim začnete jejich neuvěřitelné nápady vymlouvat. Jsou totiž pozoruhodně paličatí a za svými ideály kráčejí hlava nehlava, i kdyby je to mělo stát víc než dobré živobytí. Pověstná je jejich fanmtazie a nadšení pro věc. Nikdy nebudou pracovat pouze pro peníze, vždy musí být přítomná špetka zájmu a hromada seberalizace.
To, co je baví, dělají s velkou chutí, a to, co je nebaví po nich raději nechtějte, z výsledku budete rozladěni jak vy, tak oni.
V citech jsou velkorysí, možná až příliš. Někdy máte pocit, že jim na vás vůbec nezáleží. Nenechte se mýlit, jejich city jsou upřímné, pouze poněkud zdrženlivé. Bývají věrnými, oddanými a spolehlivými přáteli.
V západní astrologii se Amon-Ra kryje se znameními Vodnáře a Ryb.
 


Komentáře

1 Maruška.D... Maruška.D... | Web | 19. března 2008 v 20:21 | Reagovat

Díky za překlad

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama